Kapat

WhatsApp artık gelir kapısını açmış durumda

Anasayfa
Teknoloji WhatsApp artık gelir kapısını açmış durumda

Tüm dünyanın sevilen mesajlaşma platformu WhatsApp para kazanmak için ilk adımı attı. Geçtiğimiz yıl temelleri atılan işletme sürümü platformun gelir kapısı olacak.

Facebook’un 19 milyar dolar ödeyerek satın almış olduğu WhatsApp platformunun şirkete nasıl para kazandıracağı ise merak konusu ve kullanıcılar tarafından endişeli duruyor. WhatsApp artık yavaş adımlarla gelir kapısı için kollarını sıvamış durumda. İyi haber ise yeni gelir modeli kullanıcıları etkilemiyor. Yani belirsiz reklam mesajları söz konusu olmayacak. Whatsapp daha çok işletmelere yönelik bir gelir modeli benimsemiş durumda.

WhatsApp Artık Büyüyor!

Geçtiğimiz yıldan günümüze kadar işletmelere sunulan web sitesi üzerinden anlık sohbet başlatabilme özelliği artık çok daha fazla alana yayıldı. Yeni modeli de bu yoldan hayatımıza atlıyor. WhatsApp işletmelere yönelik olarak müşteri için anlık bilgi özelliği sunacak. Müşteri web sitesine veya uygulamasına telefon numarasını bırakacak ve kargo takip veya biniş kartı gibi birçok bilgiye ulaşabilecek.

İkinci bir konu ile işletmeler whatsApp üzerinden müşterilerine destek sunabilecek bir ürün hakkında sorulan sorulara cevap verebilecek. Ek olarak ise işletmeler Facebook reklamı satın alarak WhatsApp görüşmelerinin buradan gösterilmesini sağlayabilecek. Diğer husu ise müşterinin destek mesajına 24 saatten sonra cevap verirse işletmeye fatura kesecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir