Kapat

Volkswagen İçin Şok İddialar Ortaya Çıktı

Anasayfa
Teknoloji Volkswagen İçin Şok İddialar Ortaya Çıktı

Alman otomotiv devlerinden biri olan Volkswagen, sadece Almanya genelinde sınırlı kalmış olan bir otomobil devi değil tüm dünyaya yayılmış bir otomotiv devi olarak dikkat çekiyor. Ülkemizde de en çok tercih edilen markalardan biri olan Volkswagen’in son yıllarda ise işler pek istediği gibi gitmiyor. Zira araçları ile şimdiye kadar her seferinde ödüller alan markanın geçtiğimiz senelerde çok büyük bir emisyon skandalına imza attığı ortaya çıkmıştı. Zira araçların yazılımlarında yapılan bir oynama ile beraber markanın araçlarının toplatılması kararları alınmıştı. Birçok ülkede alınan karar sonrasında Volkswagen’e davalarda açılmıştı. Otomotiv devine açılan davalar sonrasında ise marka milyonlarca Euro zarara da uğramıştı.

İşten Çıkarmalar Başladı

Alınan cezaların ödenmesinin zorunlu olması bunun yanında Volkswagen’in araç yenilemeleri yeni masraflara gitmesi otomotiv devini bir hayli zora sokmuştu. Bu süreçte kullanıcıların açtığı davaları da kaybetmeye başlayan Volkswagen’in satışlarında da düşüş yaşadığı iddia edildi. Satış oranlarında yaşanan düşüş henüz kanıtlanmamış olsa da markanın son attığı adımlar ise tüm bu iddiaları doğrulamaya yetti. Zira Volkswagen yaptığı açıklama ile beraber tüm dünya genelinde 30 bin çalışanını işten çıkaracağını açıklandı. Neden henüz belli olmasa da markanın yaptığı açıklamalara bakacak olursak mini bir küçülmeye gidildiği iddia ediliyor.

Volkswagen

Dünyanın en büyük otomotiv firmalarından biri olması ve böyle bir karar alması Volkswagen’in hemen her alanda gündem olmasını sağlasa da markanın konu hakkında henüz net bir açıklama yapmadığını da söylemek gerekiyor. Zira Volkswagen’in daha önceden sendikalar ile aldığı kararlar neticesinde 2025 yılına kadar işçi çıkarmaması da bekleniyor. Tüm bu gelişmelerden sonra Volkswagen gerçekten işten çıkarmalara başlayacak mı yoksa farklı çözümlere mi gidilecek şu an için söylemek zor. Fakat kesin olan bir durum var ki Volkswagen emisyon değeri skandallarından sonra ciddi şekilde zarar gördü. En azından bunu söylemek yanlış olmaz.

Bir önceki yazımızda da internet sistemlerinin en çok tercih edilen teknolojilerinden biri olan WordPrees açığı ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.

“Volkswagen İçin Şok İddialar Ortaya Çıktı” üzerine 4 yorum

  1. Bifim says:
  2. SEO Uzmanı says:
  3. aras hepsöğütlü says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir