Kapat

Nexus 6P Android 7.1 Güncellemesi Alıyor

Anasayfa
Mobil Nexus 6P Android 7.1 Güncellemesi Alıyor

Google tarafından geliştirilen yeni işletim sistemi Android 7 sürümü artık yavaş yavaş kullanılmaya başlandı. İlk olarak yeni seri akıllı telefonlara eklenen yeni işletim sistemi kısa süre içerisinde ise eski akıllı telefonlara da güncelleme olarak eklenmeye başladı. Genel olarak birçok ünlü markanın amiral gemisi modelleri için düşündüğü yeni güncelleme Android 7.0 için güncelleme çalışmaları devam ederken yeni işletim sistemi içinde bir yeni güncelleme daha açıklanmıştı. Yapılan çalışma sonrasında Google Android 7.1 sürümünü de duyurmuştu. Eski serilere göre çok daha başarılı bir işletim sistemi olarak karşımıza çıkması beklenen Android 7.1 sürümünün yayınlanmasının hemen ardından ise bu kez yeni sürüm güncellemesini hangi telefonların alacağı da merak konusu olmuştu.

Nexus 6P Yeni Güncellemeyi Alıyor

Bu noktada ilk olarak yeni seri güncellemeleri hangi akıllı telefonların alacağı konusunda yapılan açıklamalarda üst segment akıllı telefonlar gösterilmişti. Samsung, HTC gibi birçok marka bu alanda açıklamalarını art arda yapmaya başladı. Söz konusu güncellemeyi alacak olan serilerden bir diğerinin ise Nexus 6P akıllı telefonları olacağı da açıklandı. Yine Google tarafından geliştirildiğini bilinen akıllı telefon serilerinden biri olan Nexus 6P için Android 7.0 güncellemesinin geleceği kesin olarak biliniyordu. Yeni serinin Android’in en yüksek sürümünü alacağı kesin olarak bilinirken şimdilerde ise telefonun bir sonraki büyük güncelleme olan Android 7.1 sürüm güncellemesini de alacağı ortaya çıktı. Söz konusu güncelleme için ise Google tarafından da tarih verildi.

nexus-6p

Diğer Nexus Serileri Güncellemeleri Alacak

Kısa süre içerisinde Nexus 6P için yeni Android sürümünün yayınlanacağının açıklanmasının hemen ardından yeni işletim sisteminin diğer birçok Nexus modeli içinde yayınlanacağı öğrenildi. Genel olarak telefonlarda hemen hemen aynı değişiklikleri yapması beklenen güncellemelerin sonrasında bir sonraki güncelleme olarak gösterilen Android 7.2 sürümünün de yine Nexus serisi akıllı telefonlara getirileceği düşünülüyor. Bunun için yapılacak güncelleme çalışması için ise henüz bir bilgi verilmedi.

Bir önceki yazımızda Pokemon GO ile ilgili düşünülen yeni güncelleme hakkında bilgi alabilirsiniz.

“Nexus 6P Android 7.1 Güncellemesi Alıyor” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir