Kapat

Maserati Hibrit Otomobili Çalışmaların Başladı

Anasayfa
Teknoloji Maserati Hibrit Otomobili Çalışmaların Başladı

Elektrikli otomobiller araç sektöründe giderek yaygınlaşmaya başladı. Uluslararası alınan kararlarla beraber artık fosil yakıt tercihinin çok fazla yapılmadığı ve fosil yakıt için alternatif çalışmalar yapılması yönünde kararlar olması fosil yakıt tüketimi yapan araç markalarının farklı alanlara yönelmeye başladığını da söylemek gerekiyor. Bu noktada en çok tercih edilen ve geleceği teknolojisi olarak gösterilen yeni çalışmanın hibrit araçlar üzerine olduğunu da söylemek gerekiyor. Elektrikli beraber çalışmasıyla hem enerji tasarrufu sağlayan hem de çevreye zararı olmayan araçların yaygınlaşması kullanıcılarında bu alana yönelmesine neden olmaya başladı. Elektrikli araç teknolojisi üzerinde çalışma yapan son firmalardan biriside Maserati olarak karşımıza çıktı.

Hibrit Araçları Geliyor

Dünyanın en lüks araç modellerinden biri olan Maserati için de artık hibrit araç teknolojileri üzerinde çalışmalar yapılmaya başlandı. İlk olarak çıkış tarihi konusunda bilgilerin ortaya çıktığı araçların 2020 yıllında trafiğe çıkması bekleniyor. Buna ek olarak yapılan çalışma ile beraber şimdilik araçların büyük bir bölümünün de tamamlandığını da söylemek gerek.

Maserati

Maserati

Alfier adı ile piyasaya çıkacak olan modelin sadece elektrik enerjisi ile çalışan versiyonunun da bulunmayacağı belirtildi. Zira hibrit teknolojisinin yanı sıra araçların V6 motorlara sahip olan versiyonları da yer alacak. Tabi ki bu modeller fosil yakıt teknolojisi ile çalışacak. Spor araç sınıfının yeni üyesi olarak gösterilen araçların hibrit modelinde ise maksimum hız sınırlandırılması olması bekleniyor. Fakat standart yakıtlı model için ise böyle bir sınırlama olmayacak.

Henüz Teknolojileri Tam Olarak Açıklanmadı

Bununla beraber henüz tam olarak Alfier araçlarının özelliklerinin açıklanmadığını da belirtelim. Maserati tarafından kısa aralıklarla bilgilendirmeler yapılıyor olsa da markanın şu an için hibrit modellerinde ne gibi teknik detaylara yer vereceği konusunda herhangi bir açıklama bulunmuyor. Aracın çıkışının yaklaşmasıyla beraber araç ile ilgili geri kalan tüm detaylarında ortaya çıkması bekleniyor. Bunun dışında diğer model için de yine çıkış tarihinden önce teknik detay paylaşımı yapılmayacağını da belirtelim.

Bir önceki yazımızda dünyanın en büyük alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’un son aldığı kararlar hakkında bilgi alabilirsiniz.

“Maserati Hibrit Otomobili Çalışmaların Başladı” üzerine 1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir