Kapat

Instagram ve Facebook için zaman aracı yayınlandı

Anasayfa
Teknoloji Instagram ve Facebook için zaman aracı yayınlandı

Instagram ve Facebook, kullanıcılarının platformda ne kadar bir vakit geçirdiğini fark etmeleri için bazı zaman yönetim araçlarını duyurdu.

Tüm dünyanın en büyük görsel içerik platformu olan Instagram, resmi platformu üzerinden bir açıklama yaparak Facebook ile yeni zaman yönetim araçları eklediklerini söyledi. Yeni zaman yönetim araçları bir ekinlik paneli veya günlük hatta bildirim sınırlayıcısın dan oluşmakta.

Yapılan son açıklamayla birlikte kullanıcıların zamanlarını daha iyi değerlendirmesini söyleyen Facebook ve Instagram, akıl sağlığı uzmanları ve akademisyenler ile kendi araştırma ekibinin iş birliği neticesinde geliştirilen zaman yönetim araçlarını kulanarak sosyal medya etkinliklerini dakikası dakikasına görebilecekler.

Her iki platformda da ‘ ayarlar’ menüsünde yer alan yeni zaman yönetim araçlarına ulaşmanız mümkün. Instagram’da “Etkinlikleriniz’, Facebook’ta ise ‘facebook’taki zamanınız’ sekmesine tıklamanız gerekmekte. Zaman yönetim araçlarını kullandığınızda ilk olarak ortalama kullanım sürenizi görmeniz sağlanıyor.

Zaman yönetim araçları ile uygulamayı ne kadar kullanmak isteyeceğinizi günlere yayarak tercih edebilirsiniz. Sınıra ulaştığınızda ise uyarı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra “sessiz bildirimler” özelliğini ulaşmak için “bildirim ayarları” sayfasına gidebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir