Kapat

İnsan Tasarrufu Sağlayan Güvenlik Robotları

Anasayfa
Teknoloji İnsan Tasarrufu Sağlayan Güvenlik Robotları

Günümüzde artık teknoloji hayatta büyük bir yer edindi. Neredeyse o olmadan adım bile atamaz olduk. Akıllı cihazlar, ev teknolojisi ve şimdi de güvenlik de sınır tanımayan teknoloji harikası robotlar. Eskiden beri süregelen bir tartışma; robotlar insan hayatını kontrol edebilecek mi? Şu an burada size tanıtacağım robot bu olayı destekler nitelikte. Hayata bakış açısını tamamıyla değiştiren bu robot, tamamen güvenliği üst düzeye taşımak amacıyla programlanmış olup bi o kadar da etkili bir mekanizmaya sahip.

Son yıllarda insan gücü gereken hemen her yerde robotlar müdehale etmiş bulunmakta. Ve bunlara bir yenisi daha eklendi: Knightscope Güvenlik Robotu. Bu robot avmlerde, fabrikalarda, parklarda, hatta şahsen koruma olayını üst düzey yerine getirebilecek cinsten. Aslında bu olay güzel olmakla kalmayıp insan gücünden tasarruf edilebileceğini herkese göstermiş olacak. Bu robotun kullanım amaçlarından biri de devriye güzlerinin tüm yükünü üstlenmek. Devriye güçlerinin görev yaptığı alanlarda bu robotlar kullanılmak üzere eksiksiz  olarak tasarlanmıştır. Bu sayede  devriye güçlerinin işlerini üstlendiği için bu görevliler başka alanlarda kullanılabilir ki bu da insan gücü tasarrufu denilen olayı bize tekrardan hatırlatır cinsten olduğu kesin.

Bir diğer hedef ise bu robotlar  sayesinde güç oranlarının %50 azaltılmayı planlanıyor olması. Bu robotlar Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılmaya bu yılın sonuna kadar başlanavcak fakat bu robotlardan henüz sadece 4 adet geliştirilmiş olması da ayrı bir olay. Bu başarı elde edilecek olursa tarihi bize tekrardan anlatacak bu robotlar  tüm dünya ülkelerinde kullanılacak.

“İnsan Tasarrufu Sağlayan Güvenlik Robotları” üzerine 2 yorum

  1. TrFirma.net says:
  2. Projeksiyon Perdesi says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir