Kapat

Google’ın Gboard’ına İki Yeni Paket Birden Geliyor

Anasayfa
Teknoloji Google’ın Gboard’ına İki Yeni Paket Birden Geliyor

Google’ın sevilen klavye uygulaması GBoard’a çıkartmalarınızı tasarlamanız için iki yeni paket birden geliyor.

Google’ın klavye uygulaması Gborard ile Apple’ın Animoji özelliğine resmen rakip olacak bir çıkartma paketi yolda. Gboard 7.5.6 Beta’da görülen yeni çıkartmalar ile telefonun ön kamerasını kullanacak ve kendi çıkartmalarınızı oluşturacaksınız. Çıkartmalar hareketli olmasa bile yapısı itibariyle Apple’ın Animoji özelliğine benzetilmiş durumda.

İki Paket Birden Geldi

Yeni güncellemeden hemen sonra Gboard’un çıkartma bölümüne sadece “minis” seçeneğini göreceksiniz. En sevdiklerinizin sağında ise ünlem işareti içerisinde yeni bir paket yer alacak. Seçeneğe dokunduğunuzda, bu misilerin size özel geliştirildiğini ve bazı öneriler yer alacak. Bu bakımdan yüzünüzü çerçeveye sığdırarak algoritmanın yönlendirmeleriyle kendi çıkartmalarınızı oluşturabileceksiniz.

Yüz, saç, gözler, burun, ağız ve daha fazlasını değiştirerek çıkartmanızı özelleştirebilirsiniz. Varsayılan olarak, minis en sevdiğiniz çıkartma paketlerinize eklenir ve en üstte gösterilir, ancak bunları yeniden düzenleyebilir ve favorilerden kaldırabilirsiniz.

Bu yeni özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılar için gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir