Kapat

Gmail’in Gizli Mod Özelliğini Android’e Geldi

Anasayfa
Teknoloji Gmail’in Gizli Mod Özelliğini Android’e Geldi

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde masaüstünde Gizli Mod özelliğini getiren Gmail, bu seferde bu özelliği Android’e ekliyor.

Günlük hayatımızda ve iş sektöründe çok fazla kullanılan Gmail, Mayıs ayı içerisinde masaüstü sürümüne Gizli Mod özelliğini getirmiş ve aktif olarak kullanılmıştı. Çok fazla işe yarayan bu özellik, bu seferde Android uygulaması üzerinde kullanılacak.

Gmail’in resmi Twitter hesabı üzerinden bir duyuru yapmasıyla, hassas bilgileri yetkisiz erişime karşı korumak amacıyla uygulamaya eklediğini belirtti. Durum öyle ki bir süre sonra kendini imha edecek olan mailler, sizi korumuş olacak.

Yeni bir mail yazmak için harekete geçtiğinizde, ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya tıklayarak erişebileceğiniz Gizli Mod özelliği, size mailin imha edilmesi için 1 gün, 1 hafta, 1 ay, 3 ay ve 5 yıl şeklinde zaman ayarları sunuyor. Buna ek olarak tüm şifre kodları Google tarafından oluşturuluyor ve Gmail dışı alıcılara, kimlik doğrulaması için e-postayla bir şifre kodu gönderiliyor. Şu an için yalnızca Android cihazlarda olan özelliğin iOS’a ne zaman geleceği ise henüz bilinmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir