Kapat

Galaxy S9, Samsung’u Şok Etti

Anasayfa
Teknoloji Galaxy S9, Samsung’u Şok Etti

Samsung, 2018’in ikinci çeyreğine ait kazançları hakkında ilk raporunu sundu. 2. çeyrekte ise rekor kar elde eden şirket akıllı telefon ve ekran paneli satışlarında ciddi bir sonuçla karşılaştı. Samsung‘u tek mutlu eden şey ise dünya Kupası nedeniyle TV satışlarının artmış olması.

Güney Kore merkezli Samsung, yılın 2. çeyreğine ait 3 aylık gelirini gösterdi. Garip bir şekilde, karını %11 yukarıya çeken ve en başarılı çeyreği yaşayan şirket, ürün satışların %7’lik bir düşüş yaşamış gibi duruyor. Samsung’u şok eden ise S9 modeli oldu.

Samsung, rekor kar elde ettiği çeyrekte toplam 58.4 milyar dolar satış gerçekleştirdi. Kar ise 13.2 milyar dolar oluyor.

Ancak bir durum var ki Samsung’un amiral gemi modeli Galaxy S9’a olan talepler git gide düşüyor. Tabii ki LCD ve OLED panellerine olan talebin düştüğünü de belirtelim. Bu bakımdan Samsung için herşeyin kötü gittiğini söylemek çok doğru olacak. Şirket bir buçuk ay sonra tanıtacağı 2 yeni iPhone modelinin OLED tedarikçisi olacak. Samsung, 2. çeyrekte yaşadığı düşüşü üçüncü çeyrekte amorti edebilir.

Samsung’u sevindiren ise Dünya Kupası oldu. Rusya’da gerçekleşen bir organizasyon ile Samsung TV satışları ciddi bir şekilde arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir