Kapat

PS4 Pro İçin İlk Sorunlar Ortaya Çıkmaya Başladı

Anasayfa
Oyun PS4 Pro İçin İlk Sorunlar Ortaya Çıkmaya Başladı

Sony’nin oyun konsollarını güncelleyeceğinin açıklanmasının hemen ardından yeni nesil konsol serisi olarak bilinen PS4 serilerinin yeni versiyonları tanıtılmıştı. Tanımı yapılan yeni modelin PS4 Pro olarak açıklanmasının hemen ardından marka yeni seride kullanıcılara ne gibi farklılık sunacağı da merak konusu olmuştu. Kağıt üzerinde baktığında PS4 Pro modelinin eski seriye göre çok daha yüksek özellikleri olduğu da belirtilmişti. Tüm bunlarla beraber tanıtımından hemen sonra piyasaya da sürülen yeni seri oyun konsollarının piyasaya çıkışı da bir hayli heyecanla karşılandı. Zira Sony talebi karşılamak için sürekli stok yenilemeye başladı. Satış rakamları da bir hayli artış gösteren serinin satışlarından sonra ise yavaş yavaş sorunları da ortaya çıkmaya başladı.

Beklenen Performans Ortaya Çıkmayabilir

İddialara ve oyun yapımcılarından gelen açıklamalara göre PS4 Pro modeli için beklentiyi çok yüksek tutmamak gerekiyor. Zira yapılan açıklamalara göre yeni konsolun özellikleri çok daha yüksek olsa da oyu uyumu nedeniyle eski konsol ile arasından çok büyük farklar olmayabilir. Normal şartlar altında çok daha gelişmiş bir grafik yapısı sunması beklenen yeni seride böyle bir durumun olmasının pek mümkün olmadığı da açıklandı.

PS4-Pro

Bu durumun nedeni olarak ise yeni nesil konsolların oyunlarının farklı olmaması açıklandı. Yani PS4 oyunları ile PS4 Pro oyunları arasında bir fark olmayacak. Yeni konsollarda da PS4 oyunları oynanacak. Bu durumda da ortaya çıkan performans farkı doğrudan oyunlara yansıyacak. Yani PS4 Pro üzerinde oyundan kaynaklı olarak çok farklı bir performans alınamayacağı düşünülüyor. Oyun yapımcılarından da yapılan açıklamaların bu yönde olduğunu belirtelim. Oyunlara genel olarak ekstra iki farklı optimizasyon yapılamayacak olmasıyla beraber kullanıcıların karşısına gelecek olan sorun ile ilgili Sony nasıl bir sistem düşünüyor bilinmiyor. Belki de oyun ayrım sisteminin de gündeme gelebileceğini de belirtelim. PS4 Pro oyunlarının farklı bir yapısı olabileceği de düşünülüyor. Bu konuda ise net bir açıklama henüz yok.

Bir önceki yazımızda Volkswagen için alınan sorun kararlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

“PS4 Pro İçin İlk Sorunlar Ortaya Çıkmaya Başladı” üzerine 5 yorum

  1. haşhaş says:
  2. Merve Gül says:
  3. Sandalye says:
  4. Cahit says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir