Kapat

Yeni iPhone’larda Pencil desteği olabilir

Anasayfa
Mobil Yeni iPhone’larda Pencil desteği olabilir

Apple, yeni iPhone modelleri ile kullanıcıların karşısına yeniden çıkacak. Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone modelleri hakkında bir yeni iddia daha ortaya atıldı. Yeni iddiaya göre Apple Pencil desteği ile gelecekleri söyleniyor.

TrendForce‘nin sunmuş olduğu raporda yeni iPhone modellerinde Apple Pencil desteğinin yer alacağı görülmekte. Apple’ın piyasaya sunacağı üç iPhone modelinin hepsinde Apple Pencil desteğinin olamayacağının da altını çizelim. Sadece OLED, ekrana sahip olan iPhone modellerinde akıllı kalem desteğini bulunacağı görülüyor.

Apple’ın Aklında Başka Şeyler Var

Rapora göre 6.5 inç boyutunda OLED ekranlı bir modelle ön planda olması beklenirken, kullanıcılar çok kaliteli bir deneyim sunulacağı kesin. iPhone modellerinde akıllı kalem modelinin henüz nasıl uyarlanacağı hakkında raporda bir detaya yer verilmedi. Ancak diğer iPhone modelleri içerisinde yer alacak bir akıllı kalem modelide bizleri karşılayabilir. Bunlara hazır olmamızda fayda var.

Raporda ayrıca OLED ekranlı modellerin 512GB depolama seçeneği olacağı, 5.8 inç ve 6.5 inç ekran boyutunda olan OLED ekrana sahip olacak.6.1 inç içinse LCD paneli yer alacak. LCD ekran panelli iPhone modeli 3 GB bellleğe sahip olurken, OLED’limodellerse 4 GB bellek ile gelecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir