Kapat

WhatsApp’ta BIM dolandırıcılığı başladı

Anasayfa
İnternet WhatsApp’ta BIM dolandırıcılığı başladı

Son zamanlarda WhatsApp’ta yeni bir dolandırıcılık mesajı görülüyor. BİM’in kupon dağıtacağı iddiasıyla bu mesajlara aldanmamanızı belirtelim.

Son zamanlarda internet konusunda çok ciddi güvenlik sorunları devam ediyor. Dolandırıcıların odak noktası haline gelen bu platform, özellikle dikkatsiz insanları kullanarak haksız kazancı ortaya çıkarıyor. Bu haksız kazançlar daha önceden Facebook üzerinde yer alırken, şimdi ise Facebook’a güvenin azalmasından sonra WhatsApp’dan bu plan işlemeye başladı.

WhatsApp’ta BİM Mesajına Dikkat

WhatsApp’ta son günlerde popüler bir dolandırma yöntemi geliştirildi. “Zafer Bayramı için, *BIM* süpermarket 1800 TL ücretsiz kupon dağıtıyor. * az önce kuponumu aldım* diye bir mesaj BİM’le yakından uzaktan alakası olmamasına rağmen bir link sunularak WhatsApp’ta dolaşıyor. Sizlerde arkadaşlarınızla bu durumu paylaşıyorsunuz ve dolandırma durumu gayet güzel işliyor. Linke tıkladıktan sonra, bu sitede size birkaç soru sorulmakta ve kişisel bilgileriniz çalınmakta. Amaç ise zarar vermek ve haksız kazanç elde etmek.

Bu tarz mesajlara asla aldanmamanızı, ve bu gibi durumların gerçekliğini sorgulamak için, mutlaka BIM resmi sitesine veya Twitter hesaplarından paylaşıldığını sorgulayın. Yoksa kötü niyetli insanların kurbanı olup sonradan üzülürsünüz. Böyle mesajlarla karşılaştığınızda, bu mesajı ilgili kurumlara şikayet edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir