Kapat

Snapchat’in ikinci çeyrek raporları açıklandı

Anasayfa
İnternet Snapchat’in ikinci çeyrek raporları açıklandı

Kısa süre önce Snapchat, ikinci çeyrek raporlarını açıkladı. Raporlara göre, şirket ikinci çeyrekte tam 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetmiş durumda. Bunun yanı sıra şirketin 2. çeyrek gelirleri beklenenin üzerinde duruyor.

Bir zamanların en popüler sosyal medya platformu olan Snapchat, Instagram’ın ‘Hikayeler’ özelliğinin yayınlanmasıyla beraber başlamış olduğu kullanıcı kaybetme trendine devam ediyor. Şirketin sunduğu yeni raporlara göre Nisan, Mayıs ve Haziran ayları kapsamında 3 milyon günlük aktif kullanıcı kaybetmiş durumda.

Kullanıcı kaybetti ama geliri yükselti

Ancak Snapchat’in düşüşünü sadece Instagram’daki hikayelere bağlamak doğru olmayacaktır. Son getirdiği yeni arayüz kullanıcılar tarafından pek fazla sevilmemişti. Bununda etkisi elbette var.

Snapchat, her geçtiğimiz gün erimeye devam ederken, aktif kullanıcı kaybı ciddi anlamda çok büyük bir sorun olarak görülüyor. Ayrıca raporla beraber snapchat’in çeyrek gelirlerinin 262 milyon dolar olduğu öğrenildi. Garip bir şekilde, Wall Street, Snapchat’in daima olarak kullanıcı kaybetmesini göz ardı ederek, şirketin gelir konusunda yüksek gelire odaklanmış olmasına bağladı. Bu durum elbette şirketin hisselerinin kısa süreliğine bir artış yaşamasına neden oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir