Kapat

Pendik Belediyesi, PARDUS kullanarak 12 milyon TL kar etti

Anasayfa
İnternet Pendik Belediyesi, PARDUS kullanarak 12 milyon TL kar etti

Yerli kullanımın son zamanlarda çok fazla önem kazanmasıyla beraber, Pendik Belediyesi bir duyuruyla birlikte tam olarak 12 milyon TL’lik bir tasarruf sağladığını belirtti.

Sizlerinde bildiği gibi tasarruf konusu ne zaman gündeme gelse, herkes ‘zeytin’ örneği veriyor. Bu konu ise american Airlines’ın 1987 yılında menülerde yer alan zeytinlerden sadece 1 tanesini çıkararak bir yıl içerisinde 40.000 dolarlık tasarruf yaptığını söylemişti. Bu rakamlar değişkenlik gösterse bile, ciddi faydalar sağladığı kesin.

Şimdi ise bu duruma benzer bir durumla karşı karşıya kaldık. Pendik Belediyesi, Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaparak, yerli ve milli işletim sistemi Pardus kullanarak 12 milyon TL kâr ettiğini belirtti.

Bu rakam size ilk bakışta uçuk gelebilir ama bir hesap yaparak dayanağını bulabilirsiniz. Bugün Windows 10’un şirket sürümü olan Pro versiyonunun fiyatı 1.200 TL. Microsoft’un yerine 10.000 tane bilgisayarda PARDUS kullanılırsa bu rakam ortaya çıkabiliyor.Onlarca resmi belediye binasının bulunduğu düşünülünce, bu rakam hiç de uçuk gelmiyor. Detayların ise ilerleyen günlerde yapılacağı belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir