Kapat

Kaspersky Teknoloji Dünyasının Gündemine Oturdu

Anasayfa
İnternet Kaspersky Teknoloji Dünyasının Gündemine Oturdu

Dünyanın en başarılı virüs programlarından biri olan Kaspersky virüs tarayıcısı son dönemde internet virüslerinden daha çok hack saldırıları üzerine çalışmalar yapmaya başladı. Dünyanın en büyük yazılım güvenliği programlarından biri olan Kaspersky yaptığı tüm bu çalışmalarla beraber en güçlü casus yazılım önleyici programlarından da biri olmayı başarmıştı. Bu alanda en iyi olan serilerden birisini kullanıcılara sunan Kaspersky, şimdilerde ise casus yazılım önleyici programlarına ek olarak yeni bir sistem üzerinde daha çalıştığını duyurdu. Yeni sistem ise ne bir casus yazılım önleyici program olacak ne de kullanıcıların için ekstra şifreleme sistemleri üzerine olacak. Bunların dışında firma daha önce pek benzerine rastlanmamış bir uygulamaya imza atmaya hazırlanıyor.

Yeni işletim Sistemleri Geliyor

Yapılan haberle beraber Kaspersky tarafından verilen açıklamalarda işletim sistemi üzerinde çalışmalar yapıldığı açıklandı. Fakat yeni işletim sistemi benzer işletim sistemlerinden bir hayli farklı olacak. Şu an için net bir bilgi verilmese de söz konusu işletim sisteminin standart kullanımının dışında en büyük özelliğinin hack saldırılarına karşı çok başarılı olması gösteriliyor.

kasperky

Kaspersky tarafından ortaya atılan iddialara göre işletim sistemi kesinlikle hacklenmeyecek. Sadece kullanıcı giriş bilgileri ile hacklenebileceği belirtilen işletim sisteminin bunun için ise süper bilgisayarlar olarak bilinen bilgisayarlara saldırı alması gerekecek. Kaspersky tarafından yapılan açıklama şu an için teknoloji dünyasının yaşadığı en büyük sorunlardan birisi de çözüm oluşturacak cinsten. Zira son dönemlerde genel olarak hack saldırılarının çoğaldığı ve hemen hemen her işletim sistemini tehdit ettiğini de biliyoruz.

Söz konusu projenin hayata geçmesiyle beraber ise Kaspersky’in bu alanda en çok tercih edilen markalardan biri olacağı da düşünülüyor. Tüm bu açıklamalardan sonra ise yapılacak detaylı bilgilendirmeyi de beklemek gerekiyor. Çünkü şu an için söz konusu sistem hakkında beklenen açıklamalar henüz yapılmış değil. Ne gibi değişiklikler barındıracak ne zaman yayınlanacak tüm bu detayların detaylı açıklama ile belirleneceği de bekleniyor.

Bir önceki yazımızda SpaceX roketleri için son verilen NASA görevinin ne olduğu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

“Kaspersky Teknoloji Dünyasının Gündemine Oturdu” üzerine 2 yorum

  1. local handyman london says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir